Latviski  |  По-русски
О нас
Мероприятия
Услуги
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Вход / Выход

Устав

 

BIEDRĪBA

 

„KOPĀ”

 

 

               S T A T Ū T I



 

 

1. nodaļa. Biedrības nosaukums un simbolika.

 



 

1.1.      Biedrības nosaukums ir  „ KOPĀ”  (turpmāk tekstā „Biedrība”).

1.2. Nosaukums angļu valodā ir „TOGETHER” .

1.3. Biedrības logotipu veido stilizēts biedrības nosaukums. Biedrības logotipā attēloti divi bērniņi (viens no tiem ir invalīdu ratiņos), kurus savieno varavīksne ar biedrības nosaukumu .

1.4. Biedrības devīze ir: "Mēs visi esam vienādi, katrs no mums ir īpašs”

 

1.4.1.      Logotipa un devīzes lietošana un tiražēšana pieļaujama tikai ar Valdes rakstisku atļauju.

 

 

2. nodaļa. Biedrības mērķi, uzdevumi un metodes.

 

2.1.Biedrības mērķi.

 

2.1.1.Biedrības mērķi ir: aizstāvēt bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām ģimeņu tiesības un likumīgās intereses.

2.1.2.Veicināt  bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām integrāciju sabiedrībā, palīdzot kļūt par pilntiesīgiem tās locekļiem.

2.1.3.Veicināt jauniešu ar īpašām vajadzībām iesaistīšanu darbatirgū.

2.1.4.Sniegt atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām.

.

2.2.Biedrības uzdevumi.

 

2.2.1. Biedrības uzdevumi ir: pievērst sabiedrības uzmanību cilvēku ar īpašām vajadzībām problēmām, veicināt viņu tiesību un likumīgo interešu aizstāvību.

2.2.2. Apzināt ģimenes, kurās ir bērni un jaunieši ar invaliditāti, veicinot savstarpēju informācijas apmaiņu un sadarbību.

2.2.3. Izglītot  bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām ģimenes locekļus medicīnas, sociālajā un juridiskajā jomā, tādejādi palielinot viņu pašpalīdzības iespējas.

2.2.4.. Sadarboties ar valsts un pašvaldības institūcijām.

2.2.5..Sekmēt bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām dzīves kvalitātes uzlabošanu sociālajā, garīgajā, informācijas un izglītības jomā.

2.2.6..Veicināt bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām apmācību viņu veselībai un spējām atbilstošos arodos.

2.2.7.Sadarboties ar Latvijas un ārvalstu sabiedriskām un profesionālām organizācijām, to apvienībām un struktūrvienībām, valsts iestādēm, masu informācijas līdzekļiem, kā arī citām juridiskām personām, kas sekmē Biedrības mērķu īstenošanu.

 

 

2.3.Metodes mērķu sasniegšanai.

2.3.1.Veidot bērnu un jauniešu ar īpašam vajadzībam datu bāzi.

2.3.2.Veikt aptaujas, informācijas vākšanu, iegūto ziņu apkopošanu un izvērtēšanu.

2.3.3.Informēt valsts pārvaldes institūcijas par patieso stāvokli, lai ietekmētu valsts likumdošanu sociālā nodrošinājuma un veselības aprūpes jomā.

2.3.4.Organizēt labdarības pasākumus, seminārus, lekcijas, kultūras un atpūtas pasākumus, sporta aktivitātes.

2.3.5. Veidot pašpalīdzības grupas gan bērniem un jauniešiem arīpašam vajadzībām, gan viņu ģimenes locekļiem.

2.3.6. Veikt publisku darbību, kas nav pretrunā ar spēkā esošo LR likumdošanu.

2.3.6.1.. brīvi izplatīt informāciju par savu darbību preses izdevumos un citos masu informācijas līdzekļos.

2.3.6.2.. organizēt mītiņus, demonstrācijas, ielu gājienus un sapulces publiskās vietās atbilstoši likumam.

2.3.7. Iesaistīt Biedrības darbā brīvprātīgos, dažādu profesiju un institūciju pārstāvjus, sekmēt pašiniciatīvu, veikt dažādu ar veselības aprūpi saistītu pasākumu organizēšanu.

2.3.8..Biedrība augstākminēto mērķu sasniegšanai un uzdevumu īstenošanai tiesīga veikt:

2.3.8.1.   projektu izstrādi un realizāciju;

2.3.8.2.komercstruktūru veidošanu un komercdarbības organizēšanu.

 

 

3.nodaļa. Biedrības darbības termiņš.

 

3.1.Biedrība ir nodibināta uz nenoteiktu laiku.

 

 

4.nodaļa. Biedrības biedru iestāšanās, izstāšanās un izslēgšana.

 

4.1.Biedrība sastāv no juridiskiem un fiziskiem biedriem, kas ir ieinteresēti Biedrības darbībā, atbalsta un apņemas ievērot Biedrības Statūtus un organizācijas pārvaldes institūciju lēmumus.

4.2.Par Biedrības biedru var kļūt:

4.2.1.Jebkura fiziska persona. Persona, kas nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, iestājoties Biedrībā, iesniedz vecāku vai aizbildņa parakstītu atļauju.

4.2.2.Jebkura juridiska persona. Tā darbojas Biedrībā ar savu pilnvaroto personu starpniecību. Pilnvarnieka prombūtnes laikā juridiskai personai ir tiesības minētā pilnvarnieka vietā pilnvarot citu pārstāvi.

4.3.Par Biedrības biedru kļūst, iesniedzot rakstisku pieteikumu un nomaksājot iestāšanās un biedra naudu. Pieteikuma formu un tam klāt pievienojamo dokumentu sarakstu, nosaka Biedrības Valde. Atsevišķos gadījumos biedri var tikt uzņemti, neizdarot maksājumus, par ko lemj Valde. Ar Valdes lēmumu īpašu nopelnu gadījumā var tikt piešķirts goda biedra statuss.

4.4.Lēmumu par jaunu biedru uzņemšanu vai Biedrības biedru izslēgšanu pieņem Biedrības Valde ar klātesošo Valdes locekļu balsu vairākumu. Valdei pieteicēja lūgums ir jāizskata tuvākās sēdes laikā pēc visu dokumentu saņemšanas.

4.5.Valdes noraidošo lēmumu pieteicējs rakstveidā var pārsūdzēt biedru Kopsapulcē. Ja arī biedru Kopsapulce noraida pieteicēja lūgumu, pieteicējs nav uzņemts par Biedrības biedru, un viņš var iesniegt atkārtotu pieteikumu ne ātrāk kā pēc gada termiņa izbeigšanās.

4.6.Biedrs var jebkurā laikā izstāties no Biedrības rakstveidā paziņojot par to Valdei.

4.7.Biedru var izslēgt no Biedrības ar Valdes lēmumu, ja:

     4.7.1.Biedrs vairāk kā trīs gadus nav nomaksājis biedra naudu vai nav iesniedzis Biedrības Valdei lūgumu atbrīvot no maksājumiem;

4.7.2.Biedrs nepilda Kopsapulces un Valdes lēmumus;

4.7.3.Biedrs nepilda savus pienākumus un uzņemtās saistības pret  Biedrību;

               4.7.4.Biedrs ar savu darbību traucē Biedrības mērķu sasniegšanu vai ir nodarījis organizācijai morālu kaitējumu;

                   4.7.5.Biedrs veic citu darbību, kas ir pretrunā ar šajos statūtos noteikto.

4.8.Jautājumu par Biedrības biedra izslēgšanu Valde izskata tuvākās sēdes laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam vārdu sava viedokļa paušanai. Izslēdzamā biedra neierašanās nav šķērslis Valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei lēmums par biedra izslēgšanu no Biedrības un šā lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedram piecu dienu laikā no tā pieņemšanas brīža:

4.8.1.par izslēgšanas vai izstāšanās dienu uzskatāma diena, kad par to pieņemts Valdes lēmums.

4.8.2.Ja izslēgšanas iemesli ir novērsti, tad izslēgtais biedrs ir tiesīgs griezties ar lūgumu atkārtoti uzņemt viņu par Biedrības biedru ne ātrāk kā pēc gada termiņa izbeigšanās.

4.8.3.Gadījumā, ja biedrs izstājas pēc paša vēlēšanās vai tiek izslēgts, iestāšanās un biedru maksas viņam netiek atmaksātas.

4.8.4.Ja Biedrības biedri, biedru grupa izstājas vai tiek izslēgti no Biedrības, tiem nav tiesību pretendēt vai censties atsavināt Biedrības īpašumu, tā daļas un finansu līdzekļus, kā arī turpmāk lietot Biedrības nosaukumu un simboliku.

4.9.Gan Biedrības juridiskajam biedram, gan fiziskai personai, abām ir vienas balss tiesība.

 

 

5.nodaļa. Biedru tiesības un pienākumi.

 

5.1.Biedrības biedriem ir sekojošas tiesības:

5.1.1.       piedalīties visos Biedrības organizētajos pasākumos, iesniegt priekšlikumus par Biedrības darbību un tās uzlabošanu, aizstāvēt savu viedokli.

5.1.2.       Vēlēt un tikt ievēlētam Biedrības Valdē.

5.1.3.       Biedrības biedri var piedalīties Kopsapulcē un balsot gan paši, gan ar savu pārstāvju vai pilnvarnieku starpniecību, iesniedzot rakstveidā pilnvaru, kas pievienojama Kopsapulces protokolam.

5.1.4.       Saņemt informāciju par Biedrības darbību, tai skaitā iepazīties ar visu Biedrības institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem.

5.1.5.       Brīvi darboties citās sabiedriskās vai politiskās organizācijās.

5.1.6.       Brīvprātīgi izstāties no Biedrības, par to rakstveidā paziņojot Biedrības Valdei.

5.2.      Biedrības biedriem ir sekojoši pienākumi:

5.2.1.       aktīvi līdzdarboties Biedrības darbībā, tās mērķu un uzdevumu īstenošanā, popularizējot tos ne tikai Latvijas Republikā, bet arī ārvalstīs.

5.2.2.       Ievērot Biedrības Statūtus, pildīt Kopsapulces un Valdes lēmumus.

5.2.3.       Augstu turēt Biedrības godu, nepieļaujot rīcību, kas grauj tās prestižu sabiedrībā.

5.2.4.       Regulāri maksāt biedru naudu, kuras apmērus fiziskām personām nosaka ikgadējā Biedrības Kopsapulce. Juridiskām personām tā tiek noteikta savstarpējā vienošanās līgumā.

 

 

 

 

 

6.nodaļa. Biedrības struktūrvienības.

 

6.1.      Ar biedru Kopsapulces lēmumu var tikt izveidotas Biedrības teritoriālās un citas struktūrvienības.

6.2.      Struktūrvienības ir organizatoriski patstāvīgas, bet tās nav juridiskās personas.

6.3.      Struktūrvienības darbību, tiesības un pienākumus, kā arī kompetenci un attiecības ar Biedrību regulē struktūrvienību nolikums, ko apstiprina Biedrības biedru Kopsapulce.

 

 

7.nodaļa. Biedru Kopsapulces sasaukšana un lēmumu pieņemšana.

 

7.1.Biedrības augstākā lēmējinstitūcija ir biedru Kopsapulce.

7.2.Biedru kopsapulcē ir tiesīgi piedalīties visi Biedrības biedri – personīgi vai ar pilnvarota pārstāvja starpniecību.

7.3.Kārtējā biedru Kopsapulce tiek sasaukta vienu reizi gadā – ne vēlāk kā līdz 31.martam. To sasauc Valde saskaņā ar likumā vai statūtos noteikto kārtību, likumā vai statūtos noteiktajos gadījumos.

7.4.Ārkārtas biedru Kopsapulci Valde sasauc ne vēlāk kā trīs nedēļu laikā, ja to rakstveidā, norādot sasaukšanas iemeslu, pieprasa ne mazāk kā viena desmitdaļa biedru, Valdes priekšsēdētājs vai Revidents.

7.5.Kopsapulces norises vieta, laiks un darba kārtība paziņojama biedriem ne vēlāk kā vienu mēnesi iepriekš, ārpuskārtas – ne vēlāk kā 10 dienas iepriekš.

7.6.Kopsapulce ir lemttiesīga, un tās lēmumi ir saistoši Biedrībai, ja tajā piedalās puse biedru un lemttiesīga Valde, un par pieņemto lēmumu nobalsojis vairākums no klātesošajiem. Kopsapulces lēmumi tiek pieņemti atklāti balsojot.

7.7.Ja biedru Kopsapulce nav lemttiesīga kvoruma trūkuma dēļ, tad trīs nedēļu laikā, ar šo pašu dienas kārtību, sasauc atkārtotu Kopsapulci, kura ir tiesīga pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, ar nosacījumu, ka tajā piedalās vismaz divi biedri.

7.8.Kopsapulci atklāj Valdes priekšsēdētājs. To vada Kopsapulcē ievēlēts vadītājs, protokolē ievēlētā vadītāja uzaicināts Kopsapulces dalībnieks, Kopsapulces protokolu paraksta vadītājs un protokolists.

7.9.Kopsapulces kompetencē ietilpst:

7.9.1.Apspriest un pieņemt Statūtus vai grozījumus tajos.

7.9.2.Apstiprināt Biedrības simboliku un tās izmantošanas kārtību.

7.9.3.Noteikt ikgadējo iestāšanās un biedru naudas lielumu.

7.9.4.Noteikt Valdes locekļu skaitu un darbības termiņu.

7.9.5.Ievēlēt un atsaukt Valdi.

7.9.6.Apstiprināt Valdes locekļu kandidātu sastāvu, ja būtu nepieciešamība kādu aizvietot.

7.9.7.Lemt par atsevišķo pārstāvības tiesību piešķiršanu Valdes locekļiem.

7.9.8.Noklausīties un apstiprināt Valdes ziņojumu par iepriekšējā kalendārā gada darba rezultātiem un Revidenta atskaiti par finansu līdzekļiem un to izlietojumu.

7.9.9.Apstiprināt Valdes lēmumus par teritoriālo vai organizatorisko struktūrvienību izveidošanu, kā arī apstiprināt to darbības nolikumus.

7.9.10.Apstiprināt Valdes lēmumus par uzņēmējsabiedrību izveidošanu un apstiprināt to darbības principus.

7.9.11.Pieņemt lēmumu par Biedrības pārstrukturēšanos, apvienošanos, pārveidošanos, darbības izbeigšanu vai likvidāciju.

7.9.12.Izskatīt citus ar Biedrības darbību saistītos jautājumus.

7.10.Kopsapulces lēmumi ir saistoši visiem biedriem neatkarīgi no tā, vai viņi tajā piedalījušies.

 

 

 

 

8.nodaļa. Biedrības izpildinstitūcija.

 

8.1.Biedrības izpildinstitūcija ir Valde.

8.2.Biedrības Valdi ievēl Kopsapulcē uz tās noteikto pilnvaru laiku – trīs gadi.

8.3.Valde sastāv no trijiem Kopsapulcē ievēlētiem Valdes locekļiem, kas pārstāv fiziskās vai juridiskās personas vai Biedrības struktūrvienības pārstāvjus.

8.4.Kopsapulcē apstiprinātie Valdes locekļi no sava vidus ievēl Valdes priekšsēdētāju, kurš organizē valdes darbu.

8.5.Valdes kompetencē ietilpst:

8.5.1.nodrošināt Kopsapulces lēmumu izpildi.

8.5.2.Veidot darba grupas atsevišķu jautājumu risināšanai, vajadzības gadījumā uzaicinot kvalificētus speciālistus.

8.5.3.Lemt jautājumu par darbinieku štata sarakstu un to atalgojumu.

8.5.4.Kopsapulces noteiktajā kārtībā rīkoties ar Biedrības līdzekļiem un pārvaldīt īpašumu.

8.5.5.Koordinēt uzņēmējsabiedrību darbību.

8.5.6.Sagatavot ziņojumu par Biedrības darbību Kopsapulcei, organizēt tās sasaukšanu augstāk minētajā kārtībā.

8.5.7.Izskatīt un pieņemt lēmumus par jaunu biedru uzņemšanu vai izslēgšanu Statūtos noteiktajā kārtībā.

8.6.Valdes sēdes tiek sasauktas pēc vajadzības, bet ne retāk kā reizi gadā. Valdes sēdes ir lemttiesīgas, ja tajās piedalās vairāk par pusi no Valdes locekļu skaita. Valdes lēmumi tiek pieņemti ar klātesošo Valdes locekļu balsu vairākumu, ja balsu vairākuma nav, izšķirošā balss ir Valdes priekšsēdētājam.

8.7.Ja Valdes pilnvaru laikā no tās izstājas Valdes locekļi, tad kārtējā Valdes sēdē tiek ievēlēti jauni Valdes locekļi no Valdes locekļu kandidātu sastāva, kas apstiprināti iepriekšējā Kopsapulcē.

8.8.Ieinteresētās personas Valdes lēmumus var pārsūdzēt Kopsapulcei, kuras lēmums ir galīgs.

8.9.Biedrības Valdes priekšsēdētājs, Kopsapulcē noteiktā kārtībā un saskaņā ar Valdes lēmumiem, ir tiesīgs:

8.9.1.Atsevišķi pārstāvēt Biedrību valsts un sabiedriskās institūcijās.

8.9.2.Pārējiem  diviem valdes locekļiem ir tiesības pārstāvēt Biedrību tikai kopīgi ar visiem valdes locekļiem.

8.9.3.Parakstīt finansu dokumentus, rīkoties ar Biedrības īpašumu un finansu līdzekļiem;

8.9.4.Slēgt saimnieciska rakstura līgumus, kā arī veikt citas Statūtos paredzētas un ar Biedrības darbību saistītas darbības.

8.9.5.Izdot pilnvaras, pieņemt lēmumus par nepieciešamību atvērt vai slēgt banku rēķinus un norēķinus un norēķinu kontus.

8.9.6.Pieņemt un atbrīvot no darba algotus darbiniekus, saskaņā ar štata sarakstiem un LR Darba likuma kodeksu, darba līguma nosacījumiem, izdot rīkojumus, kas obligāti algotiem darbiniekiem;

8.9.7.Valdes priekšsēdētāju, viņa prombūtnes laikā, aizvieto pilnvarota persona.

 

9.nodaļa. Revidents.

 

9.1.Biedrības finansiālās un saimnieciskās darbības kontroli veic revidents, kuru pieaicina uz atsevišķās vienošanās pamata:

9.1.1.Revidents nevar būt Biedrības Valdes loceklis.

9.2.Biedrības revidents:

9.2.1.veic Biedrības mantas un finanšu līdzekļu revīziju.

9.2.2.Dod atzinumu par Biedrības budžetu un gada pārskatu.

9.2.3.Izvērtē Biedrības grāmatvedības un lietvedības darbu.

9.2.4.Sniedz ieteikumus par Biedrības finanšu un saimnieciskās darbības uzlabošanu;

9.2.5.Veic revīziju biedru Kopsapulces noteiktajos termiņos, taču ne retāk kā reizi gadā. Ārkārtas revīzija tiek izdarīta pēc Valdes vai Kopsapulces pieprasījuma, kā arī LR likumos paredzētajos gadījumos;

9.2.6.Biedru Kopsapulce apstiprina Biedrības gada pārskatu, tikai pēc revidenta atzinuma saņemšanas.

 

 

10.nodaļa. Biedrības finansiālās un mantiskās attiecības.

 

10.1.Statūtos noteikto mērķu sasniegšanai Biedrība ir tiesīga:

10.1.1.dibināt uzņēmējsabiedrības.

10.1.2.Veikt uzņēmējdarbību un citu saimniecisko darbību;

10.1.3.Iegādāties daļas vai akcijas, tai skaitā arī vērtspapīrus valsts, akciju vai uzņēmējsabiedrībās, likumā par sabiedriskām organizācijām noteiktā kārtībā.

10.2.Biedrības līdzekļus veido:

10.2.1.Juridisko un fizisko personu iestāšanās un biedru naudas iemaksas;

10.2.2.Juridisko un fizisko personu brīvprātīgas iemaksas, ziedojumi, kā arī privātpersonu, organizāciju, uzņēmumu, u.tml. dāvinājumi;

10.2.3.Ienākumi, kas gūti no uzņēmējdarbības vai citas saimnieciskās darbības, kā arī no zinātniskas un finansu darbības;

10.2.4.Līdzekļi, kas iegūti subsīdiju veidā no citiem fondiem, organizācijām, iestādēm, uzņēmumiem un privātpersonām;

10.2.5.Par Biedrības līdzekļiem iegādāta manta;

10.2.6.Mantinieka kārtā pārņemtais īpašums;

10.2.7.Citi ar likumu atļauti ienākumi.

10.3.Biedrības līdzekļi tiek izlietoti tikai Statūtos noteikto mērķu sasniegšanai.

10.4.Biedrības līdzekļu ieguldīšanas un izlietošanas kārtību nosaka Valde, saskaņā ar Kopsapulcē noteiktiem darbības pamatvirzieniem, kā arī ievērojot šo Statūtu noteikumus un vadoties no apstiprinātās budžeta izdevumu tāmes. Tā veicama atbilstoši likumdošanā noteiktajā kārtībā.

10.5.Biedrības tīrā ienākuma daļa, kapitālieguldījumi vai dividendes no tiem, kā arī citas ar Biedrības īpašumu saistītas darbības nedrīkst kalpot par personiskās peļņas avotu Biedrības biedriem, tamdēļ nav pieļaujama peļņas un tai pielīdzināmo ienākumu sadalīšana starp Biedrības biedriem.

 

 

 

 

 

 

11.nodaļa. Biedrības darbības izbeigšanās.

 

11.1.  Biedrības darbības izbeigšanās, likvidācija vai reorganizācija notiek saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likumu.